Egzamin na prawo jazdy Bytom

Egzamin na prawo jazdy Bytom

Czy wiesz, że w Bytomiu znajduje się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego? To tam przeprowadzane są wszystkie egzaminy na prawo jazdy w mieście, a szkoły nauki jazdy w okolicy szkolą swoich kursantów tak, by spełniali wszystkie wymogi oraz poruszali się w sposób, jakiego wymaga miejscowy WORD.

Chcesz zdać egzamin na prawo jazdy w Bytomiu?

Zasady egzaminów na prawo jazdy zmieniają się jak w kalejdoskopie, dlatego warto, aby wybrać szkołę jazdy, w której instruktorzy są na bieżąco z obowiązującymi wymogami. Dlatego oferujemy Ci kurs prawa jazdy – wybierając naszą szkołę jazdy masz pewność, że uczą Cię profesjonalni instruktorzy z doświadczeniem, którzy zrobią co w ich mocy, abyś zdał egzamin w Bytomiu.

Jak przygotowujemy do egzaminu na prawo jazdy?

W jaki sposób odbywa się cały proces? Nasz kurs prawa jazdy podzielony jest na dwa etapy:

  • Teoretyczny – instruktor prowadzi zajęcia z zakresu kodeksu drogowego, zasad ruchu na drogach oraz pierwszej pomocy. Ta wiedza przyda się w późniejszym etapie, gdy kursant będzie włączał się do ruchu drogowego,

  • Praktyczny – plac manewrowy oraz jazda po mieście. Nasi instruktorzy dopilnują, abyś nauczył się manewrów parkowania, łuku oraz odpowiedniej jazdy po mieście. Zwrócą również uwagę na miejsca problematyczne w Bytomiu i postarają się jak najlepiej przygotować Cię do egzaminu.

W trakcie kursu otrzymasz od nas zestaw książek do nauki jazdy oraz testy na płycie CD odpowiadające testom na egzaminie teoretycznym na prawo jazdy.

Egzamin na prawo jazdy podzielony jest na dwie części:

  • Teoretyczną – baza liczy około 2660 pytań. Podczas egzaminu, kandydat opowiada na wyświetlane losowo przez system komputerowy pytania. Egzamin trwa 25 minut, w tym czasie odpowiadasz na 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej. Pytania są punktowane różnie, w zależności od stopnia trudności: 3 pkt., 2 pkt., 1 pkt. Suma punktów we wszystkich pytaniach wynosi 74. Egzamin uznaje się za zdany, gdy uzyskasz co najmniej 68 punktów.

  • Praktyczną – gdy zdasz egzamin teoretyczny, możesz przystąpić do części praktycznej. Na początku egzaminu należy sprawdzić przygotowanie samochodu do jazdy, czyli:

– Poziom oleju w silniku,

– Poziom płynu chłodzącego,

– Poziom płynu hamulcowego,

– Poziom płynu w spryskiwaczach,

– Działanie sygnału dźwiękowego,

– Działanie świateł zewnętrznych pojazdu.

Potem należy ustawić w sposób właściwy fotel, lusterka, zagłówki, zapięcie pasów bezpieczeństwa. Wtedy można przejść do jazdy samochodem. Egzamin zaczyna się od sprawdzenia płynności ruszania autem. Następnie, kursant przemieszcza się na tzw. „łuk”, gdzie nie wolno przejeżdżać przez linię, najeżdżać na krawężniki pachołki i tyczki. Wskazane jest również zatrzymanie pojazdu na wyznaczonym do tego polu. Kolejnym elementem jest ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu. Kiedy wszystkie z tych manewrów zostały wykonane prawidłowo, można ruszać na miasto. Tam natomiast już kieruje nas egzaminator, który na bieżąco podaje trasę przejazdu.

Wielu z naszych kursantów dzięki odpowiedniemu przygotowaniu zdało egzamin na prawo jazdy z łatwością. Jeżeli chcesz dołączyć do ich grona, nie zwlekaj i zapisz się na kurs w Bytomiu już dziś!